Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Aktuality

Buďte s námi v obraze! Ochrana osobních údajů je téma, které se denně řeší ve všech médiích. Ty nejzajímavější články a příspěvky pro vás shromažďujeme v téhle rubrice.

 
 

Rubriky

 • BBC News: Proč i chytří lidé věří koronavirovým mýtům?
  Dobrá aktuální otázka, co říkáte? Však se jí zabývali až v BBC. Ve svém článku z 20. dubna 2020 pak přehledně popsali nejčastější triky, díky kterým mohou sednout takové dezinformaci na lep i opravdu vzdělaní lidé. A sami se dočtete, že uvěřit podobným zprávám může být někdy i pořádně nebezpečné.
 • ČTK: Studenti z MU vytvořili hru Co víš-19, je určena pro žáky
  Dnes jedna perlička pro soutěživé duše, které se zároveň rády vzdělávají. Půjde o vrcholně aktuální téma naší doby - kritické myšlení o médiích a jejich obsahu. Že se v této oblasti orientujete bez potíží? Pak si zprávu ČTK z 15. dubna 2020 přečtěte určitě také. Třeba vítězství v on-line hře studentského spolku Fakescape získáte zrovna vy!
 • iDNES.cz: Hackeři využili karantény a útočí, zaměstnanci na home office se neumí bránit
  Ale nám ten koronavirus dělá čáru přes rozpočet! Najednou zjišťujeme, že většina našeho života se chtě nechtě musí odehrávat online - včetně řady našich zaměstnání. A takový svět je doslova rájem pro hackery. Více už v přepisu článku, který vyšel na serveru iDNES 3. dubna 2020. A pozor, náš úřad připravil k tomuto tématu malý soupis pravidel, která když budete dodržovat, je slušná šance, že toto období přežije vaše elektronické soukromí bez ztráty kytičky!
 • Právo: Počet problémů dětí na internetu roste
  Článek deníku Právo ze 26. února 2020 přináší dvě důležitá sdělení. První je, že pokud se ve virtuálním prostoru dostanete do problémů, nejste v tom zdaleka sami. A to druhé, že každá potíž má řešení. Důležité je požádat o pomoc. Možnosti tu jsou.
 • E-bezpečí: Rodiče, nepanikařte! Film V síti je sice syrový, ale bezpečnost dětí v online prostředí není těžké zabezpečit. Stačí se držet několika rad!
  Ne, svět internetu není nebezpečný sám o sobě. Naopak, pokud se budete držet několika jednoduchých bezpečnostních rad, je riziko, že se vám v online prostředí něco zlého přihodí, velmi nízké. Jaké rady to jsou? O tom už více projekt e-bezpečí ve svém článku z 19. února 2020.
 • Praha 11: Dáváte fotky svých dětí na internet?
  (Nejen) pokud jste si na otázku z nadpisu odpověděli kladně, určitě si přečtěte článek z webu městské části Praha 11 ze 17. února 2020. Dozvíte se, proč může být podobné jednání velmi rizikové.
 • Novinky.cz: Koronavirus představuje hrozbu už i pro počítače
  "Exkluzivní" informace z pochybných webových stránek a odkazů, ze kterých se v lepším případě vyklubou nikde neověřované fake news, v tom horším třeba viry, které mohou představovat reálnou hrozbu pro váš počítač. I o tom je článek serveru Novinky.cz ze 3. února 2020. Samozřejmě obsahuje i řešení, jak tato nebezpečí co nejvíce eliminovat.
 • iDNES.cz: Těmto zkrášlujícím aplikacím se vyhněte. Vaše data jsou v ohrožení
  Vypadat na fotkách lépe než ve skutečnosti, navíc bez práce. Hodně lákavá nabídka! Jen si vybrat mezi nepřebernou nabídkou aplikací, které tohle umí, a stáhnout si ji do telefonu. Ovšem pozor, některé z nich mohou být pořádně rizikové. Článek serveru iDNES z 27. ledna 2020 vám prozradí, na které si dát pozor.
 • TV Prima: Stoupá počet kybernetických útoků na firmy i domácnosti
  V České republice stoupá počet kybernetických útoků nejen na firmy, ale i domácnosti. Hackerům ale často usnadňujeme práci my sami. Třeba tím, že si neumíme dostatečně ochránit své domácí sítě. Reportáž TV Prima z 24. ledna 2020 vám navíc ukáže, že těmhle lidem může k nabourání do vašeho počítače stačit i květináč.
 • Info.cz: Definitivní konec soukromí? Nová technologie údajně rozpozná obličeje miliard lidí
  Tenhle vynález může změnit svět! Systém Australana Hoan Ton-Thata je totiž schopen prakticky okamžitě identifikovat jakéhokoliv člověka procházejícího se po ulici. Na jedné straně tu máme efektivní nástroj v boji proti nejen pouličnímu zločinu. Ale co když se data ze záznamů dostanou do nesprávných rukou? Je toto definitivní konec našeho soukromí? Více v článku serveru Info.cz z 24. ledna 2020.
 • Deník N: Kde jsi včera byl? Mobily na nás prozradí úplně všechno
  Článek o tom, kolik vlastního soukromí nevědomky odhalujeme během klasického používání mobilního telefonu, vyšel v Deníku N 6. ledna 2020.
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém