Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Aktualizace informací v případu portálu ZnamyLekar.cz

4. 10. 2018 - Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejňuje aktualizované informace ke zpracování osobních údajů portálem www.znamylekar.cz.
 

 
 
Účinností obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) 25. května 2018 začal fungovat mechanismus spolupráce mezi dozorovými úřady členských států EU, jehož cílem je efektivnější dozor nad tzv. přeshraničními zpracováními, týkajícími se subjektů údajů v dalším členském státě EU.

Podle GDPR se zákonností zpracování osobních údajů zabývá dozorový úřad té členské země, v níž je umístěna provozovna správce, rozhodující o účelu zpracování.

Portál www.znamylekar.cz provozuje polská společnost ZnanyLekarz Sp. z o.o. se sídlem Kolejowa 5/7, 01-217 Warszawa.

Vzhledem k tomu, že zpracování osobních údajů lékařů na portálu www.znamylekar.cz provádí polská společnost, je příslušný se věcí zabývat polský dozorový úřad, s nímž bude ÚOOÚ na věci spolupracovat dle shora uvedeného mechanismu. O výsledku šetření bude následně Úřad informovat veřejnost.

Více k případu ZnamyLekar.cz naleznete ZDE.
 
Zodpovídá: Milan Řepka
Vytvořeno / změněno: 4.10.2018 / 4.10.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém