Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy a konference - Archiv > Tiskové zprávy - 2000

 

Albánská prokuratura vyšetřuje únik osobních údajů 700.000 lidí, včetně premiéra

ČTK, 23. prosince 2021

 
 
 
Albánská prokuratura vyšetřuje masivní únik osobních údajů téměř 700.000 lidí, včetně prezidenta a premiéra země. Na sociálních sítích se objevily osobní údaje, informace o zaměstnavateli, výši platu nebo telefonní čísla. O případu informovala agentura AFP s odvoláním na albánský tisk.

Podle tisku unikla data zaměstnanců bank, šéfů firem, státních úředníků, členů rozvědky a armády i novinářů. Podle médií vyšetřovatelé zabavili servery několika institucí, včetně správy daní a sociálního zabezpečení.

Premiér Edi Rama na tiskové konferenci ujistil veřejnost, že se nejednalo o "kybernetický útok". Útok byl podle něj "organizován zevnitř lidmi s přístupem do databází". Slíbil důsledné prošetření případu. "Cílem bylo vyvolat zmatek a poškodit stabilitu země," řekl premiér.

V Albánii se jedná letos již o druhý masivní únik osobních dat. V dubnu, krátce před parlamentními volbami, unikly do médií údaje téměř milionu Albánců, což znamená prakticky třetiny obyvatel země. V dubnové kauze dosud nebyl nikdo obviněn.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Albánská prokuratura vyšetřuje únik osobních údajů 700.000 lidí, včetně premiéra

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém