Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Albánská prokuratura vyšetřuje únik osobních údajů 700.000 lidí, včetně premiéra

 

Albánská prokuratura vyšetřuje únik osobních údajů 700.000 lidí, včetně premiéra

ČTK, 23. prosince 2021

 
 
 
Albánská prokuratura vyšetřuje masivní únik osobních údajů téměř 700.000 lidí, včetně prezidenta a premiéra země. Na sociálních sítích se objevily osobní údaje, informace o zaměstnavateli, výši platu nebo telefonní čísla. O případu informovala agentura AFP s odvoláním na albánský tisk.

Podle tisku unikla data zaměstnanců bank, šéfů firem, státních úředníků, členů rozvědky a armády i novinářů. Podle médií vyšetřovatelé zabavili servery několika institucí, včetně správy daní a sociálního zabezpečení.

Premiér Edi Rama na tiskové konferenci ujistil veřejnost, že se nejednalo o "kybernetický útok". Útok byl podle něj "organizován zevnitř lidmi s přístupem do databází". Slíbil důsledné prošetření případu. "Cílem bylo vyvolat zmatek a poškodit stabilitu země," řekl premiér.

V Albánii se jedná letos již o druhý masivní únik osobních dat. V dubnu, krátce před parlamentními volbami, unikly do médií údaje téměř milionu Albánců, což znamená prakticky třetiny obyvatel země. V dubnové kauze dosud nebyl nikdo obviněn.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Albánská prokuratura vyšetřuje únik osobních údajů 700.000 lidí, včetně premiéra

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém