Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Apple čelí ve Francii nové stížnosti kvůli osobním údajům - archiv dokumentů

ČTK, 9. března 2021

 
 
 
Americká technologická společnost Apple čelí ve Francii nové stížnosti kvůli údajnému porušování pravidel Evropské unie pro ochranu osobních údajů. Stížnost předložilo francouzskému úřadu pro ochranu osobních údajů CNIL sdružení France Digitale, které reprezentuje start-upy a investory působící v digitálním průmyslu.

Sdružení podle agentury AFP tvrdí, že Apple po uživatelích nepožaduje souhlas k zobrazování cílené reklamy v jeho vlastních aplikacích, jako jsou App Store a Apple News. Podle stížnosti jsou uživatelé "nedostatečně informováni o využívání a zpracovávání osobních údajů", píše agentura Bloomberg. Apple obvinění označil za falešná.

Podobnou stížnost na přístup Applu k osobním údajům již loni v listopadu předložila francouzskému antimonopolnímu úřadu sdružení zastupující francouzské inzerenty, upozornila agentura Reuters.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Apple čelí ve Francii nové stížnosti kvůli osobním údajům

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém