Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Pro mládež > Soutěže > Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat! > Soutěž "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" 5. ročník > Gifíci – věková kategorie 7 – 10 let

 

Č. 10

 
 
 

- z obsahu č. 10 -

Věstník Úřadu pro ochranu osobních údajů je průkazným obrazem postoje správců osobních údajů k zákonu č. 101/2000 Sb. v platném znění. Jistě nejen pro dozorový úřad je pozitivní zjištění, že implementace zákona o ochraně osobních údajů, přinejmenším pod zorným úhlem množství registrujících se subjektů, probíhá úspěšně.

Méně je již Úřad spokojen s tím, že právě vzhledem k množství registrujících se subjektů, které je povinen ve Věstníku zveřejnit do dvou měsíců od registrace, může jen sporadicky a v nevelkém rozsahu jeho prostřednictvím prohlubovat znalost zákona o ochraně osobních údajů a zkušeností s jeho uváděním v život. Proto intenzivně využívá svých webových stránek a pracuje i na ustálení periodicity svého informačního bulletinu. Jeho nejbližší připravované číslo hodlá v blízké budoucnosti věnovat věrným předplatitelům Věstníku.

Nicméně do částky 11 Věstníku se již podařilo zařadit několik přínosných a obsáhlejších materiálů: Jednak komentář k novele zákona o ochraně osobních údajů, dále zkušenost s uplatňováním podmínky udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů, jak ji prezentuje předseda francouzského úřadu pověřeného ochranou osobních údajů - CNIL (Commission Nationale de l´Informatique et des Libertés) a také další tři příspěvky k problémům z praxe, týkající se předávání osobních údajů Policii České republiky, nahlížení do spisů podle správního řádu a možnosti studentů seznamovat se při praxi s osobními údaji pacientů a klientů.

Na jedné straně uspokojení z množství podaných oznámení a provedených registrací, na druhé straně omezená možnost podávání informací Úřadu odběratelům Věstníku, přivedla Úřad k naléhavé potřebě tuto situaci řešit. V nejbližší době budeme odběratele Věstníku o přijatých opatřeních informovat.

Desátá částka Věstníku zahrnuje abecední seznam a přehled zaregistrovaných subjektů ÚOOÚ v období od 27. 6. 2001 do 20. 7. 2001.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém