Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Přehled případů předávání osobních údajů do zahraničí, u nichž není nutné žádat Úřad o povolení

 

Č. 17

 
 
 

- z obsahu č. 17 -

V sedmnácté částce Věstníku publikujeme přehled povolených zpracování osobních údajů za období od 28. 3. 2002 do 16. 5. 2002. V registrační části Věstníku najdete také přehled registrací, které byly v tomto období Úřadem zrušeny. Dalším doporučením Rady Evropy k ochraně osobních údajů, které Vám nabízíme, je Doporučení č. R(97)18, o ochraně osobních údajů shromažďovaných a zpracovávaných pro statistické účely. Doporučit k prostudování je můžeme nejen statistikům, ale i těm, kteří se touto problematikou zabývají jen výjimečně, například v souvislosti se sčítáním lidu, domů a bytů. Informace k realizaci ustanovení zákona o elektronickém podpisu tentokrát obsahují „Seznam nástrojů, u nichž byla vyslovena shoda ve smyslu § 8 odst. 3 vyhlášky č. 366/2001 Sb. ke dni 14. 5. 2002“, „Výsledky ověření kvalifikovaných certifikátů poskytovatele certifikačních služeb“ a výklad k příloze č. 2 vyhlášky č. 366/2001 Sb. Tématem tohoto odborného textu jsou „Kryptografické algoritmy a jejich parametry pro bezpečné vytváření a ověřování zaručeného elektronického podpisu“. V této částce najdete také další dva příspěvky k problémům z praxe ochrany osobních údajů. První z nich se týká velmi obecného problému: „Používání rodného čísla“, druhý, „Služby soukromých detektivů“, vymezuje vztah mezi nakládáním s osobními údaji při provozování této koncesované živnosti a zákonem o ochraně osobních údajů, který se vztahuje na systematické zpracování osobních údajů.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém