Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Č. 18

 
 
 

- z obsahu č. 18 -

Osmnáctá částka Věstníku obsahuje v registrační části přehled povolených zpracování osobních údajů v období od 17. 5. 2002 do 3. 7. 2002 a přehled zrušených registrací ve stejném období. Ve druhé části Věstníku publikujeme doporučení Rady Evropy č. R (92) 1, o využívání analýzy deoxyribonukleové kyseliny (DNA) v rámci systému trestní justice.

Vztahuje se k „registru DNA“, který bude i českým kriminalistům pomáhat při vyšetřování a stíhání trestných činů, přičemž je však třeba dodržovat přísná pravidla ochrany osobních údajů. Mezi materiály k elektronickému podpisu najdete tentokrát informaci o doplnění zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu a o změně některých dalších zákonů (zákon o elektronickém podpisu) o nová ustanovení v § 11. Dále si můžete přečíst informaci o programu DataHash a článek na téma „Bezpečnost informačního systému pro certifikační služby (ISCS) z hlediska požadavků objektové bezpečnosti“. V části věnované sdělením Úřadu publikujeme také další dva materiály k problémům z praxe ochrany osobních údajů. První z nich - „Poskytování osobních údajů o zaměstnancích“ - vymezuje hranici mezi zákonem chráněnými údaji o soukromí zaměstnance a údaji, které zaměstnavatel může zpracovávat bez souhlasu zaměstnance. Tématem druhého materiálu je „Zpracování osobních údajů zemřelých osob“.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém