Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Č. 40

 
 
 

- z obsahu č. 40 -

Částka 40 Věstníku Úřadu pro ochranu osobních údajů obsahuje přehled zrušených registrací za období od 16. 11. 2005 do 14. 3. 2006.

Rubrika Stanoviska Úřadu přináší Stanovisko č. 1/2006 Provozování kamerového systému z hlediska zákona o ochraně osobních údajů. Vzhledem k tomu, že v České republice neexistuje zvláštní právní úprava, která by regulovala využívání kamerových sledovacích systémů, se Úřad v rámci svých kompetencí ujal úkolu vyložit aplikaci zákona o ochraně osobních údajů při využívání kamerových systémů.

Druhým stanoviskem publikovaným v této částce Věstníku je Stanovisko č. 2/2006 Zpracování osobních údajů v rámci vědy.

V rubrice Sdělení Úřadu je zařazeno vysvětlení K registrační povinnosti správců provádějících zpracování osobních údajů pomocí kamerových systémů, určené především fyzickým i právnickým osobám, které ve svém obchodě, firmě apod. instalují kamery. Mělo by pomoci při rozhodování, jak dodržovat hlavní zásady uvedené ve Stanovisku Úřadu č. 1/2006. Stanovisko i doplňující materiály k problematice provozu kamerových systémů jsou k dispozici na webových stránkách Úřadu http://www.uoou.cz/ v rubrikách Názory Úřadu a Registr.

Rubrika Materiály z Úředního věstníku Evropské unie obsahuje dva dokumenty o odpovídající ochraně osobních údajů předávaných do třetích zemí. Dvě Rozhodnutí Komise, která se týkají pravidel o odpovídající ochraně osobních údajů na ostrově Guernsey a na Ostrově Man, dočasně uzavírají sérii platných předpisů EU pro předávání osobních údajů do třetích zemí, jejichž legislativní ochranu osobních údajů Evropská komise vyhodnotila jako dostačující.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém