Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Často kladené otázky: Ochrana osobních údajů v čase koronavirové pandemie

20. 3. 2020 – Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách odpovědi na nejčastější otázky ke zpracování osobních údajů v rámci opatření proti šíření koronaviru.
 

 
 
V současné mimořádné situaci vyvstávají otázky týkající se zpracování osobních údajů o zdravotním stavu potenciálních šiřitelů nákazy, včetně lokalizace jejich pohybu potřebné k dohledání dalších osob, které s nimi byly ve styku. Dotazy v souvislosti s opatřeními pro zamezení nákazy a ochrany zaměstnanců kladou také zaměstnavatelé.

Konkrétně se Úřad vyjadřoval k rozsahu, ve kterém mohou orgány ochrany veřejného zdraví shromažďovat, analyzovat a uchovávat údaje o nakažených osobách. V této souvislosti se věnoval například tématu tzv. trasování, kdy je za pomoci telefonních operátorů monitorován jejich pohyb.

Opětovaně se také setkává s dotazy, zdali může zaměstnavatel v současné situaci zjišťovat údaje o zdravotním stavu zaměstnanců např. při nástupu do práce.

Často kladené otázky ke zpracování osobních údajů v rámci opatření proti šíření koronaviru naleznete na webu ÚOOÚ v sekci Poradna.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém