Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Facebook dostal v Itálii pokutu kvůli aféře Cambridge Analytica

ČTK, 1. července 2019

 
 
 
1. 7. 2019 - Italský úřad pro ochranu osobních údajů dnes vyměřil americké internetové společnosti Facebook pokutu milion eur (25,4 milionu Kč) kvůli aféře kolem poradenské firmy Cambridge Analytica. Informují o tom zahraniční média.

Úřad podle agentury AFP uvedl, že pokutu vyměřil za "nezákonné kroky" v kauze společnosti Cambridge Analytica, která prostřednictvím aplikace pro psychologické testy získala přístup k údajům 87 milionů uživatelů sítě Facebook.

Úřad zjistil, že aplikaci si stáhlo 57 Italů, v důsledku čehož byly shromážděny údaje o více než 214.000 italských uživatelích facebooku bez jejich souhlasu. Tyto údaje se však podle úřadu k firmě Cambridge Analytica nedostaly.

Facebook už loni kvůli aféře kolem poradenské firmy Cambridge Analytica dostal pokutu půl milionu liber (přes 14 milionů Kč) od britského úřadu pro ochranu osobních údajů.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Facebook dostal v Itálii pokutu kvůli aféře Cambridge Analytica

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém