Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

ČTK: Studenti z MU vytvořili hru Co víš-19, je určena pro žáky

Dnes jedna perlička pro soutěživé duše, které se zároveň rády vzdělávají. Půjde o vrcholně aktuální téma naší doby - kritické myšlení o médiích a jejich obsahu. Že se v této oblasti orientujete bez potíží? Pak si zprávu ČTK z 15. dubna 2020 přečtěte určitě také. Třeba vítězství v on-line hře studentského spolku Fakescape získáte zrovna vy!

 
 
 
Brno 15. dubna (ČTK) - Studentský spolek Fakescape z brněnské Masarykovy univerzity vytvořil on-line hru Co víš-19, v časech pandemie má pomoci učitelům s výukou v oblasti mediální výchovy a kritického myšlení. Spolek to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Interaktivní hru – soutěž, připravili studenti na týden od 20. do 24. dubna, je určena pro žáky 2. stupně základních škol. Děti si díky hře podle tvůrců připomenou nebo si poprvé osvojí jednoduché kroky, jak kriticky přemýšlet o médiích a jejich obsahu. Budou se moci dozvědět něco nového o problematice hoaxů (podvodné, poplašné zprávy), fake news, dezinformací a různých manipulací. Využitelná bude podle tvůrců především ve výuce občanské výchovy a společenských věd, ale dotýká se i českého jazyka či dějepisu.

"Soutěžící nehledají žádné kódy ani hesla, ale stávají se trenérem a mentorem budoucího superhrdiny Fakescapera. K získání statusu superhrdiny vede dlouhá a trnitá cesta a aby se jím Fakescaper stal, musí každý den získat jednu speciální vlastnost. Tu získá ji jedině tréninkem – tedy splněním jednotlivých úkolů," uvedli tvůrci.

Pro splnění výzvy je nutné se nejpozději do pátku 24. dubna registrovat na stránkách www.covis19.cz. Na této stránce bude od pondělí 20. dubna každý den ve 13:00 zveřejněn jeden úkol, který bude třeba do půlnoci téhož dne vyřešit a odeslat, aby děti získaly plný počet bodů. Pokud soutěžící nestihnou splnit úkol daný den, mohou úkoly vyplnit i později za cenu pouhé poloviny bodů za úkol.

Hra Co víš-19 není jedinou aktivitou, kterou studenti v časech karantény spustili. Na svých webových stránkách založili speciální rubriku Fakta a mýty o novém koronaviru, kde se snaží vyvracet fake news v souvislosti se současnou pandemií.

Studentský spolek Fakescape vznikl na podzim roku 2018 na Katedře politologie Masarykovy univerzity. Studenti pomocí únikových her učí na základních a středních školách o mediální gramotnosti. 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Pro mládež > Aktuality > ČTK: Studenti z MU vytvořili hru Co víš-19, je určena pro žáky

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém