Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Data pro monitoring financí

 
 
 
Informace k návrhu zákona o sběru vybraných dat pro účely monitorování a řízení veřejných financí

20. srpna 2015

Návrh zákona o sběru vybraných dat pro účely monitorování a řízení veřejných financí je transpozičním předpisem, který upravuje povinnost některých subjektů nebo jednotek sektoru veřejných institucí poskytovat Ministerstvu financí vybrané údaje o svém hospodaření, které budou posléze zveřejňovány podle zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti pro účely monitorování a řízení veřejných financí. Implementována je směrnice Rady EU 2011/85/EU ze dne 8. listopadu 2011 o požadavcích na rozpočtové rámce členských států, a to po uplynutí transpoziční lhůty.

Zpracování osobních údajů není zakládáno, jedinými osobními údaji, které mohou být v určitých případech získávány a podle jiného předpisu zveřejňovány jako součást zpracování, které není zpracováním osobních údajů, jsou identifikační číslo účetní jednotky dlužníka a s tím spojené údaje o dluhu, pokud příjemcem garance bude podnikající fyzická osoba, jejíž identifikační číslo obsahuje číslo rodné. Tyto údaje budou poskytovány jednou ročně jako součást informací o projektech partnerství veřejného a soukromého sektoru.

Vzhledem k působnosti ÚOOÚ není důvod vznášet připomínky.

čj. UOOU-08547/15-2


 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2015 > Data pro monitoring financí

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém