Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

EK k ochraně osobních údajů u aplikací podporujících boj s koronavirovou pandemií

24. 4. 2020 – Evropská komise vydala v první polovině dubna pokyny k aplikacím podporujícím boj proti pandemii COVID-19 ve vztahu k ochraně údajů. ÚOOÚ nyní uveřejňuje oficiální český překlad.
 

 
 
V boji proti koronavirové krizi začínají hrát stále významnější úlohu digitální data a technologie. „Mobilní aplikace běžně nainstalované na chytrých telefonech mohou fungovat jako podpora pro zdravotnické orgány na vnitrostátní úrovni i na úrovni EU při monitorování a zvládání probíhající pandemie COVID-19 a jsou obzvláště důležité při uvolňování opatření k omezení šíření nákazy,“ uvádí Evropská komise.

Samotné užívání těchto technologií však musí být bezpodmínečně spojené s efektivní ochranou osobních dat. „Zásadní je najít řešení, která co nejméně narušují soukromí a která jsou plně v souladu s požadavky na ochranu osobních údajů a soukromí stanovenými v právu Unie. Kromě toho by tyto aplikace měly být deaktivovány nejpozději ve chvíli, kdy bude pandemie prohlášena za zvládnutou. Dále by zabezpečení informací v těchto aplikacích mělo zahrnovat nejmodernější ochranné prvky,“ vysvětluje ve svém dokumentu.

V materiálu byly zohledněny připomínky Evropského sboru pro ochranu osobních údajů, na jehož pokyny k podobným tématům upozornil Úřad ve své včerejší zprávě.

Oficiální český překlad Pokynů Evropské komise k aplikacím podporujícím boj proti pandemii COVID-19 ve vztahu k ochraně údajů naleznete níže ve formátu PDF.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 24.4.2020 / 24.4.2020

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém