Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

EU se dohodla s Japonskem na vytvoření prostoru bezpečného pohybu údajů

23. 1. 2019 – Evropská unie a Japonsko v polovině ledna úspěšně završily jednání ohledně tzv. rozhodnutí o odpovídající ochraně, čímž stvrdily dohodu o vzájemném uznávání svých systémů ochrany údajů. Znamená to volný a bezpečný tok dat mezi oběma stranami. Rozhodnutí Evropské komise o odpovídající ochraně je použitelné od 23. ledna 2019.
 

 
 
Vzájemné uznávání odpovídající ochrany dá vzniknout největšímu prostoru bezpečného předávání údajů na světě, za současné garance vysoké úrovně ochrany osobních údajů.

Osobní údaje občanů Evropské unie tak budou i v případech, kdy jsou předávány do Japonska, pečlivě chráněny v souladu s předpisy EU v oblasti ochrany soukromí. Rozsah přístupu k osobním údajům se zároveň netýká úřadů, policie, univerzit nebo médií. Z neomezeného pohybu údajů s japonským partnerem budou mít prospěch také evropské podniky, které získají zvýhodněný přístup ke 127 milionům japonských spotřebitelů.

Evropská komise k tématu uveřejnila tiskovou zprávu.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 23.1.2019 / 24.1.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém