Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Evropa si připomíná Den ochrany osobních údajů

28. 1. 2019 – Právě před 38 lety, 28. ledna 1981, přijala Rada Evropy tzv. Úmluvu o ochraně osob se zřetelem na automatizované zpracování osobních údajů. Na počest této události slaví Evropa od roku 2007 Den ochrany osobních údajů.
 

 
 
Právě na tento dokument navázaly specializované zákony na ochranu osobních údajů i obecné nařízení (GDPR), které lépe odpovídá nadnárodnímu rámci ochrany osobních údajů a mezinárodní spolupráci, jehož jádro tvoří Evropská unie a k němuž se řada dalších států – např. v minulém týdnu Japonsko – přibližuje.

„Každoroční připomínka Dne ochrany osobních údajů je v naší elektronické době naprosto nutná. Pro současné informační a komunikační technologie jsou osobní údaje a informace o nás základními stavebními kameny. Lidé jako účastníci komunikace, ale i ti, jichž se důsledky této komunikace týkají (mnohdy negativně), mají na základě ústavně zakotveného práva na soukromí a ochranu osobních údajů možnost se nejen chránit, ale i bránit za podpory nezávislých institucí, kterými jsou Úřad pro ochranu osobních údajů a soudy,“ prohlásila předsedkyně ÚOOÚ Ivana Janů. 

Evropská komise vydala k této příležitosti materiál s některými statistikami evropských úřadů pro ochranu osobních údajů za první pololetí účinnosti GDPR. Naleznete ho v příloze.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 28.1.2019 / 31.1.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém