Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Finanční služby, pojišťovnictví

 
 
 
V případě, že dojde k převodu (části) obchodního závodu, případně k právnímu nástupnictví z jiného důvodu, dojde i k převodu smluv, a to včetně osobních údajů klientů. Nový vlastník (části) závodu nebo jiný právní nástupce je plně oprávněn zpracovávat osobní údaje stejným způsobem jako předchozí vlastník.

V návaznosti na posouzení rizik spojených s konkrétními postupy a technologiemi zpracování údajů musí správce přijmout vhodná technická a organizační opatření. Dojde-li i přes přijetí těchto opatření k porušení zabezpečení osobních údajů, musí správce případ vždy zdokumentovat a dále vyhodnotit, zda je porušení zabezpečení povinen ohlásit Úřadu, případně jej oznámit dotčeným subjektům údajů.

Zveřejnění osobních údajů dlužníků je nutno považovat za nátlakové jednání, které není v souladu s účelnými a také se zákonem předpokládanými postupy pro vymáhání dluhů.
 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém