Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Fond sociálního bydlení s.r.o. - zpracování osobních údajů v souvislosti se zasíláním nabídek sociálních služeb

 

Fond sociálního bydlení s.r.o. - zpracování osobních údajů v souvislosti se zasíláním nabídek sociálních služeb

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu poskytovatele sociálních služeb. Z podnětu vyplývá, že kontrolovaná osoba adresně zasílala dopisy seniorům, kteří čerpali některé ze sociálních služeb, s nabídkou, že jim bude doživotně poskytovat sociální služby (péče, stravování, doprovod a podobné), pokud na ni převedou vlastnické právo k nemovité věci.

Úřad zjistil, že kontrolovaná osoba shromáždila osobní údaje seniorů z katastru nemovitostí, a že tyto osobní údaje jako správce osobních údajů dále zpracovávala, neboť je použila k zaslání dopisů s nabídkou převzetí vlastnického práva k nemovitým věcem výměnou za poskytování doživotních sociálních služeb.

Kontrolovaná osoba tak porušila povinnosti dle § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., neboť osobní údaje shromážděné z katastru nemovitostí dále zpracovávala v rozporu s § 1 odst. 2 a § 53 zákona č. 256/2013 Sb., katastrální zákon, tedy bez řádného právního titulu.

Předsedkyně Úřadu zamítla námitky, které proti kontrolním zjištěním kontrolovaná osoba podala. Vzhledem k tomu, že kontrolovaná osoba v průběhu řízení sdělila, že předmětnou činnost ukončila a všechny osobní údaje zlikvidovala, neuložil Úřad opatření k nápravě. Úřad uložil pokutu ve výši 2000 Kč.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Fond sociálního bydlení s.r.o. - zpracování osobních údajů v souvislosti se zasíláním nabídek sociálních služeb

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém