Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Formuláře pro stížnosti na fungování štítu soukromí

4. 9. 2017 - Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zveřejnil na svém webu jednotné formuláře pro stížnosti na zpracování osobních údajů americkými společnostmi zapojenými do programu štít soukromí („Privacy Shield“).
 

 
 

Americké společnosti, které se do tohoto programu zapojily, se prakticky zavázaly k dodržování evropských standardů ochrany osobních údajů při zpracování údajů evropských osob ve Spojených státech amerických.

Jednou ze standardních zásad ochrany osobních údajů je i právo subjektů údajů na informaci o tom, jakým způsobem jsou jejich údaje zpracovávány, včetně práva na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu a výmaz.

Dotazy a stížnosti týkající se zpracování osobních údajů subjektů údajů je třeba přednostně adresovat evropské společnosti, která předává osobní údaje do Spojených států, nebo americké společnosti účastnící se programu štít soukromí, která zpracovává osobní údaje ve Spojených státech.

Pro případ, že americká společnost účastnící se programu štít soukromí se stěžovateli nekomunikuje, je k dispozici jednotný evropský formulář stížnosti na zpracování osobních údajů americkou společností zapsanou v programu štít soukromí, kterou lze podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Dále je k dispozici jednotný evropský formulář žádosti k ombudsmanovi štítu soukromí.

Formuláře s dalšími informacemi naleznete ZDE: https://www.uoou.cz/stit-soukromi-privacy-shield-jak-podat-stiznost-na-zpracovani-osobnich-udaju-americkou-spolecnosti-zapsanou-v-programu-stit-soukromi/ds-4712/p1=4712

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 8.9.2017 / 8.9.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém