Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola subjektu provozujícího kamerový systém na pracovišti (Státní veterinární ústav Praha)

 

Fyzická osoba podnikající

 
 
 
Předmětem kontroly vedené na základě 24 Úřadu doručených podnětů bylo dodržování povinností vyplývajících ze zákona č. 480/2004 Sb. týkající se rozesílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků, jejichž předmětem byla nabídka tvorby webových stránek. V průběhu kontroly bylo zjištěno, že hosting odesílajících IP adres byl poskytnut kontrolovanému subjektu, taktéž je kontrolovaný subjekt držitelem domén, ze kterých byla obchodní sdělení odesílána. Kontrolovaný nedoložil, a tedy neprokázal, že by disponoval souhlasy adresátů se zasíláním obchodních sdělení, naopak tvrzení stěžovatelů dokládají opak. Kontrolou tak bylo konstatováno porušení § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb. V návaznosti na uvedené jednání je s kontrolovanou osobou vedeno řízení o sankci.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém