Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Fyzická osoba podnikající

 
 
 
Na základě 29 podnětů provedl Úřad u fyzické osoby podnikající kontrolu týkající se dodržování zákona č. 480/2004 Sb. Nevyžádaná obchodní sdělení byla zasílána ve prospěch internetových stránek www.ms-finance.cz.

Kontrolovaná osoba uvedla, že s obchodními sděleními ani s provozovanou internetovou stránkou www.ms-finance.cz nemá nic společného, a že v oblasti financí nepodniká. V této věci podala trestní oznámení ve věci podezření ze spáchání trestného činu. 

Na základě žádosti Úřadu poskytla Policie České republiky informaci o tom, že zahájila trestní stíhání pro přečin poškození cizích práv dle § 181 odst. 1 písm. a) zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník. Policie České republiky zjistila, že kontrolovaná osoba skutečně není vlastníkem domény ms-finance.cz, ani neprovozuje webové stránky www.ms-finance.cz, neboť tyto stránky vytvořila jiná fyzická osoba.

Na základě výše uvedeného má Úřad za prokázané, že kontrolovaná osoba předmětná obchodní sdělení sama aktivně nerozeslala, a tudíž ani z její strany nemohlo dojít k porušení zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém