Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Školství > Kontrola zpracování osobních údajů při poskytování služeb tzv. Smart cities (Základní škola Kolín V., Ovčárecká 374)

 

Fyzická osoba podnikající

 
 
 
Na základě deseti podnětů provedl Úřad kontrolu týkající se dodržování zákona č. 480/2004 Sb.

Zjistil, že část předmětných obchodních sdělení byla v období od 20. září 2017 do 14. února 2018 zaslána kontrolovanou osobou. V případě obchodních sdělení zaslaných dne 20. října 2017 a dne 9. listopadu 2017 bylo zjištěno, že tato obchodní sdělení odeslala jiná fyzická osoba.

Kontrola prokázala, že kontrolovaná osoba svým jednáním porušila povinnosti stanovené v § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., tedy využít podrobnosti elektronického kontaktu za účelem šíření obchodních sdělení elektronickými prostředky pouze ve vztahu k uživatelům, kteří k tomu dali předchozí souhlas. 

Úřad uložil kontrolované osobě pokutu ve výši 17 000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém