Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Google v Belgii dostal za neodstranění odkazů rekordní pokutu

 

Google v Belgii dostal za neodstranění odkazů rekordní pokutu

ČTK, 14. července 2020

 
 
 
Za neodstranění internetových odkazů, které mohou poškodit jednotlivce, uložily belgické úřady americké firmě Google rekordní pokutu 600.000 eur (16 milionů Kč). Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Smazání takových odkazů ukládá zákon Evropské unie, který lidem přiznává v internetovém prostředí "právo být zapomenut".

Americký internetový gigant se podle belgického úřadu pro ochranu osobních údajů dopustil vážné nedbalosti. Mezi žádosti o smazání, které firma zamítla, jsou mimo jiné odkazy na novinové články o neprokázaném obtěžování, jež se stalo před více než deseti lety. Stížnost ale podala i nejmenovaná osoba, která "hraje roli v belgickém veřejném životě".

Belgický úřad uvedl, že jde o nejvyšší pokutu, jakou v této záležitosti dosud uložil.

Soudní dvůr Evropské unie v roce 2014 rozhodl, že lidé mají právo žádat odstranění dat, pokud jsou zastaralá, nepravdivá nebo pokud se jich osobně dotýkají.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Google v Belgii dostal za neodstranění odkazů rekordní pokutu

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém