Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Hackeři se dostali do schránky FBI, rozeslali jejím jménem tisíce e-mailů - archiv dokumentů

ČTK, 14. listopadu 2021

 
 
 
Neznámým hackerům se v sobotu podařilo dostat do jedné ze schránek elektronické pošty Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Uvedla to agentura Bloomberg. Podle organizace Spamhaus Project, která se zabývá kybernetickými hrozbami, hackeři rozeslali z oficiální schránky FBI desítky tisíc vzkazů. Úřad potvrdil, že její schránky byla napadena.

"Situace se vyvíjí a nemůžeme nyní poskytnout další detaily,"
uvedl FBI.

Podle poradenské společnosti BlueVoyant, jež se zabývá kybernetickou bezpečností, byla napadena schránka, která slouží FBI pro komunikaci s veřejností a neobsahuje tajné dokumenty. FBI má vedle toho síť elektronické pošty, kterou používá pro rozesílání důvěrných a tajných informací. Do této sítě se podle společnosti hackerům nepodařilo dostat.

V elektronickém dopise hackeři varují před domnělým kybernetickým útokem, který přisuzují známému americkému expertovi na kybernetickou bezpečnost Vinnymu Troiovi. E-maily ale neobsahují software, který by mohl poškodit počítač příjemce. Organizace Spamhaus Project se proto domnívá, že cílem útoku bylo buď poškodit Troiovu pověst či zahltit systémy FBI odezvou od vyplašených příjemců zprávy.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Hackeři se dostali do schránky FBI, rozeslali jejím jménem tisíce e-mailů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém