Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Hlavní město Praha - zpřístupnění osobních údajů v souvislosti se zasíláním zásilek

 
 
 
Na základě několika podnětů provedl Úřad kontrolu zpracování osobních údajů hlavním městem Prahou v souvislosti s neoprávněným zpřístupněním osobních údajů jiným subjektům údajů, konkrétně v souvislosti s doručením výzvy k zaplacení pokuty za spáchání dopravního přestupku nesprávným osobám.

Úřad zjistil, že kontrolovaná osoba správně předala výzvy k uhrazení pokuty spolu s přiřazenými adresami v elektronické podobě doručovateli, České poště, s.p., která však tyto výzvy ve 2 500 případech rozeslala nesprávným adresátům.

Za zpřístupnění osobních údajů je dle zjištění Úřadu odpovědná Česká pošta, s.p., která je v pozici zpracovatele, a která se odpovědnosti nemůže zprostit tím, že došlo k chybě na obálkovací lince od zahraničního dodavatele.

V návaznosti na uvedená zjištění Úřad ve věci zahájil řízení o přestupku s Českou poštou, s.p.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Hlavní město Praha - zpřístupnění osobních údajů v souvislosti se zasíláním zásilek

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém