Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Informace ke konzultačním službám

4. 6. 2018 – Úřad pro ochranu osobních údajů upravuje svoji informační politiku veřejnosti, včetně způsobů poskytování konzultací.
 

 
 
Úřad pro ochranu osobních údajů dosud poskytoval konzultace každému, kdo o to projevil zájem. Rozsah poptávky a obsahové zaměření řady žádostí o konzultaci však v posledních měsících setrvale přesahují možnosti dozorového úřadu. Vzhledem k tomu ÚOOÚ upozorňuje, že v souladu s úkoly, které ukládá obecné nařízení o ochraně osobních údajů a další právní předpisy, jsou konzultace určeny zejména:

• subjektům údajů v rozsahu jejich práv podle obecného nařízení,
• pověřencům pro ochranu osobních údajů,
• správcům v souvislosti s posuzováním vlivu zpracování podle článku 35 obecného nařízení,
• správcům v rámci tzv. předchozích konzultací podle článku 36 obecného nařízení.

Výše uvedené konzultace a další dozorové činnosti ÚOOÚ, včetně projednávání stížností, jsou řešeny jednotlivě. Naproti tomu dotazy na prostý obsah obecného nařízení o ochraně osobních údajů nebo zákona o zpracování osobních údajů již nejsou vždy individuálně zodpovídány a jiné požadavky jsou vyřizovány v omezeném rozsahu, odpovědi na ně jsou zobecňovány a zveřejňovány na webu ÚOOÚ, např. v rubrice GDPR (obecné nařízení).
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 4.6.2018 / 4.6.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém