Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Zahraničí > Rada Evropy > Dokumenty > Doporučení CM/Rec (2010) 13 Výboru ministrů členským státům o ochraně osob s ohledem na automatizované zpracování osobních údajů

 

Informace o legislativě

 
 
 
Úřad pro ochranu osobních údajů je na základě článku 5 odst. 1 písm. b) legislativních pravidel vlády v rámci meziresortního připomínkového řízení povinným připomínkovým místem z hlediska své působnosti. O tom, jak tuto svou působnost využívá, informuje veřejnost. Zásadní připomínky ÚOOÚ je předkladatel povinen s ním vypořádat, a to na třech úrovních (ředitele odboru, náměstka a ministra), dokud nedojde shody. I poté nevypořádaná zásadní připomínka je jako rozpor předložena vládě. Při připomínkování věnuje ÚOOÚ zvláštní pozornost zhodnocení dopadů navrhovaného řešení ve vztahu k ochraně soukromí a osobních údajů (DPIA), neboť DPIA je základem správné regulace zpracování osobních údajů.
 

Odkazy


 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém