Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Informace z únorového plenárního zasedání WP29

26. 2. 2018 - Pracovní skupina WP29 se sešla v únoru poprvé v letošním roce k plenárnímu zasedání. Na tomto jednání byla, jak jsme na webu Úřadu již informovali, zvolena nová předsedkyně tohoto poradního orgánu. Zároveň pokračovala diskuse o struktuře a organizaci Evropského sboru pro ochranu osobních údajů, který po 25. květnu 2018 nahradí WP29.
 

 
 

Během zasedání byla schválena řada nových dokumentů, například pokyny pro oznamování případů bezpečnostních incidentů, pokyny k automatizovanému zpracování a profilování a v neposlední řadě pokyny pojednávající o akreditaci (materiál je v neoficiálním českém překladu k dispozici pro veřejnou konzultaci zde: https://www.uoou.cz/zverejnena-nova-voditka-k-nbsp-obecnemu-narizeni/d-27251). Delegáti konstatovali, že tím byl splněn plán práce na léta 2016-2017 jen s jedinou výjimkou, kdy pokyny pro certifikaci jsou zatím stále v přípravě.

Bez diskuse byly schváleny metodické dokumenty k předávání osobních údajů podle čl. 45 (rozhodnutí o odpovídající ochraně), dva dokumenty k předávání podle čl. 47 (závazná podniková pravidla) a k předávání na základě výjimek podle čl. 49.

Plné znění tiskového prohlášení z únorového plenárního zasedání je k dispozici zde: http://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=614823

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 26.2.2018 / 26.2.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém