Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Internet Mall, a.s. - zabezpečení osobních údajů zákazníků

 

Internet Mall, a.s. - zabezpečení osobních údajů zákazníků

 
 
 
Na základě tří podnětů provedl Úřad kontrolu zabezpečení osobních údajů zákazníků společnosti provozující internetový obchod.

Úřad dospěl k závěru, že kontrolovaná osoba porušila povinnost dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb., neboť jako správce nepřijala taková bezpečnostní opatření, aby nedošlo k odcizení databáze záznamů jejích zákazníků. Společnost tedy nezabezpečila osobní údaje více než 700 000 zákazníků před neoprávněným přístupem, v důsledku čehož došlo mimo jiné ke zpřístupnění těchto osobních údajů na serveru www.ulozto.cz.

V rámci kontroly bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba při zabezpečení osobních údajů svých zákazníků změnila IT systém v části editace a uchovávání hesel svých zákazníků, resp. přístupu k jejich osobním údajům. Opatření k nápravě tedy Úřad neuložil. V návaznosti na uvedená zjištění Úřad ve věci zahájil řízení o přestupku.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém