Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

IT technologie - archiv dokumentů

 
 
 
Pokud se Váš počítačový systém nebo program stane předmětem útoku, vězte, že kromě oznámení věci Policii České republiky, v případě, že jsou dotčeny osobní údaje, jste povinni vyhodnotit, zda máte řešit porušení zabezpečení osobních údajů podle článků 33 a 34 obecného nařízení o ochraně údajů.

Údaje o používání určitého identifikovatelného zařízení mohou v souhrnu či ve spojení s dalšími údaji vést k identifikaci konkrétní fyzické osoby. Takové údaje jsou osobními údaji, a to i pokud identifikace subjektů údajů není správcem prováděna.

Kamerový systém nesmí nadměrně zasahovat do soukromí osob. Monitorování vstupního prostoru do bytu, soukromého pozemku či rodinného domu jiných osob bude zpravidla považováno za zpracování, které neodpovídá zásadě minimalizace osobních údajů a pro které neexistuje vhodný právní titul. Aktuálně Úřad upozorňuje na vodítka Evropského sboru pro ochranu osobních údajů 3/2019 týkající se zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerových systémů, která byla nedávno předložena k veřejné konzultaci. 

V případě uveřejnění osobních údajů na sociálních sítích lze s žádostí o jejich odstranění kontaktovat nejen osobu, která je uveřejnila, ale také danou sociální síť. Více viz rubrika… Máte problém s daty na internetu?
 

Rubriky

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém