Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Poradna > Mám dotaz. Jak postupovat? > Jak mám požádat správce o vysvětlení určité situace a vyzvat jej k nápravě?

 

Jak mám požádat správce o vysvětlení určité situace a vyzvat jej k nápravě?

 
 
 

Ustanovení § 21 zákona o ochraně osobních údajů umožňuje každé osobě dotčené zpracováním jejích údajů (subjektu údajů) aktivně vystupovat při ochraně osobních údajů a domáhat se nápravy u správce nebo zpracovatele osobních údajů.

Pokud zjistíte nebo se domníváte, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování Vašich osobních údajů, které je v rozporu s ochranou Vašeho soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, můžete požádat správce nebo zpracovatele:

 - o vysvětlení,

 - o odstranění závadného stavu.

Na rozdíl od přístupu k informacím, využití práva na vysvětlení či práva požadovat nápravu závadného stavu nemůže být ze strany správce či zpracovatele finančně zatíženo.

Využitím tohoto práva můžete v určitých případech docílit rychlé a efektivní nápravy v kratším termínu, než v rámci dozorových postupů, které zahájí úřad po prošetření Vaší stížnosti.

V případě, že Vám do 30 dnů nebude poskytnuto přijatelné vysvětlení, nebo nedojde k dostatečné nápravě, obraťte se na Úřad s doložením všech relevantních informací týkajících se daného případu, včetně doložení např. komunikace se správcem. Viz Chci oznámit konkrétní podezření na zpracování osobních údajů v rozporu se zákonem.

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Poradna > Mám dotaz. Jak postupovat? > Jak mám požádat správce o vysvětlení určité situace a vyzvat jej k nápravě?

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém