Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Jak postupovat, pokud se setkám s případem, kdy je ode mne požadováno sdělení rodného čísla a nejsem si jist/a, zdali jsem k tomu povinen/a?

 

 
 
Dle ustanovení § 11 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, je správce v případě, kdy zpracovává osobní údaje získané od subjektu údajů, povinen subjekt údajů poučit o tom, zda je poskytnutí osobního údaje povinné či dobrovolné. Lze tak doporučit upozornit správce na tuto povinnost, a současně jej požádat o sdělení, na základě jakého právního důvodu požaduje sdělení rodného čísla.
 

Odkazy


Hesla rejstříku této stránky

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 23.7.2014 / 23.7.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém