Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

K návrhu novely vyhlášky o zdravotnické dokumentaci

 

 
 
12. prosince 2014

Úřad pro ochranu osobních údajů se v připomínkovém řízení vyjádřil k návrhu  novely vyhlášky č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci a upozornil na nedostatečnou právní úpravu zpracování vzorků krve získaných v rámci novorozeneckého screeningu. 

Úřad pro ochranu osobních údajů v připomínkách zaslaných Ministerstvu zdravotnictví upozornil, že metodický pokyn ministerstva zdravotnictví, podle něhož se doposud postupovalo, není dostatečnou právní úpravou pro naplnění zákonného účelu a pro další uchovávání údajů. Zpracování citlivých údajů je totiž možné pouze na základě výslovné zákonné úpravy. Podzákonná právní úprava neodůvodňuje další zpracování, vč. uchovávání vzorků, která překračují původní účel zpracování.

Do novely vyhlášky má být nově zařazena podoba kartičky s novorozeneckým screeningem a sjednocená doba uchování těchto vzorků. Úřad pro ochranu osobních údajů nezpochybnil potřebnost novorozeneckého screeningu a nezbytnou administrativu s ním spojenou. Uplatnil však připomínky k vyjasnění právního titulu a doby dalšího uchovávání a zpracování vzorků krve.


 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 12.12.2014 / 12.12.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém