Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Publikace > Anotace

 

Kamerové systémy v praxi, V. Bartík, E. Janečková, Praha, Nakladatelství LINDE, Praha, 2011

 
 
 

Publikace je zaměřena na otázku nasazení kamerových systémů, nikoliv však z pohledu technického, ale právního. Kamerové systémy, obzvláště kamerové systémy se záznamem, jsou z hlediska práva na ochranu soukromí vždy invazivní a záleží jen na tom, jak, kde a kým mají či mohou být použity. Publikace má za cíl poskytnout základní ucelenější pohled na právní režim provozování kamerových systémů při jejich využívání v různých oblastech a různými subjekty, jak z oboru práva veřejného, tak i soukromého. Věnuje se nejen základním právním otázkám, ale na základě uváděných příkladů z praxe, literatury a i již existující judikatury může být vhodným prostředkem k seznámení s limity, které současná právní úprava staví před každého, kdo hodlá kamerový systém, a zejména kamerový systém se záznamem, provozovat. Měla by tak pomoci eliminovat rizika všech subjektů, jejichž záměrem je zřídit kamerový systém. Kamerové systémy musí být zřizovány v souladu s právním řádem, především nesmí zasahovat do ústavních práv sledovaných osob.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Kamerové systémy v praxi, V. Bartík, E. Janečková, Praha, Nakladatelství LINDE, Praha, 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém