Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Ke zpracování osobních údajů chovatelů včel

6. 4. 2018 - Úřad pro ochranu osobních údajů reaguje na četné stížnosti chovatelů včel, kteří zjistili, že jejich identifikační a kontaktní údaje jsou zveřejňovány v informačním systému veřejné správy „Evidence využití půdy“.
 

 
 
Úřad  upozorňuje, že tyto případy nejsou posuzovány podle zákona o ochraně osobních údajů, nýbrž podle zvláštního zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů. Ten ukládá profesionálním uživatelům přípravků na ochranu rostlin informovat chovatele včel, pokud se chystají ve venkovním prostředí aplikovat přípravky označené jako nebezpečné nebo zvláště nebezpečné pro včely.

Úřad si je vědom obav chovatelů včel ze zvýšení počtu krádeží včelstev a případů vandalismu v důsledku zveřejňování přesných informací o umístění jejich včelstev. Nemůže však nařídit zrušení evidence provozované k určitému účelu podle zvláštních předpisů.

Více informací naleznete v oficiální tiskové zprávě ÚOOÚ.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 5.4.2018 / 5.4.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém