Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Konference o ochraně osobních údajů pro obchod a cestovní ruch za účasti ÚOOÚ

28. 4. 2017 - Na další významné konferenci zaměřené na ochranu osobních údajů se obsahově podílel ÚOOÚ. V Praze se ve středu uskutečnila pod názvem Novinky v ochraně osobních údajů pro obchod a cestovní ruch.
 

 
 
Odborníci z oblasti obchodu a cestovního ruchu získali díky konferenci poznatky o nových přístupech a nástrojích v Obecném nařízení a k právům lidí. Součástí konference byla rovněž závěrečná panelová diskuze.

Úřad pro ochranu osobních údajů zastupoval na konferenci Jiří Žůrek, ředitel odboru pro styk s veřejností. Akce byla zaměřena na Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které má být účinné od května 2018.

"Zcela jistě je v souvislosti s GDPR nutno klást na práva fyzických osob dostatečný důraz. Stejně důležité je vědět, co vše může fyzická osoba v rámci Obecného nařízení žádat a jak žádost takové osoby vyřídit," uvedl Žůrek s tím, že Obecné nařízení představuje jak kvalitativní, tak kvantitativní změnu v oblasti ochrany osobních údajů.
 
Zodpovídá: Mgr. Tomáš Paták
Vytvořeno / změněno: 28.4.2017 / 28.4.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém