Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení > Jak se bránit nevyžádaným e-mailům

 

Kontrola dodavatele ambulantního informačního systému PC DOKTOR (UOOU-01824/20)

Obchodní společnost

 
 
 
Kontrola byla zahájena na základě kontrolního plánu Úřadu pro rok 2020 a zaměřila se na postavení kontrolované osoby jako dodavatele ambulantního informačního systému PC DOKTOR poskytovatelům zdravotních služeb a dodržování povinností stanovených v obecném nařízení v souvislosti s poskytováním služeb při provozování tohoto systému.

Předmětem kontroly bylo zpracování osobních údajů při provozování aplikace PC DOKTOR se zaměřením na postavení kontrolované osoby a plnění na něj navazujících povinností stanovených obecným nařízením, zejména pak v čl. 5, čl. 6, čl. 12 až 23, čl. 25 a čl. 28 až 32 tohoto nařízení.

Kontrolovaná osoba je v postavení zpracovatele osobních údajů podle čl. 4 bod 8) obecného nařízení, neboť zajišťuje poskytovatelům zdravotních služeb na základě uzavřených smluv službu spočívající v poskytování technické podpory. Při poskytování vzdálené technické podpory dochází v některých případech a v návaznosti na pokyn příslušného správce k nahlížení na osobní údaje kontrolovanou osobou, případně může provádět s daty další úkony (převod dat či jiné úpravy).

Kontrolou nebylo zjištěno porušení povinností zpracovatele osobních údajů.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém