Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Kontrola dodržování podmínek stanovených zákonem č. 101/2000 Sb. při provozování kamerového systému (Islámská nadace v Praze)

 
 
 

Kontrola byla zahájena na základě podnětu doručeného Úřadu a v návaznosti na dřívější kontrolu provedenou u obdobného subjektu.

Kontrola byla ukončena se zjištěním, že kontrolovaný provozoval v prostorách modlitebny a v jejím okolí kamerový systém se záznamem (4 stacionární kamery s dobou uchování záznamu 10 dní), jehož účelem byla ochrana majetku kontrolovaného a majetku věřících navštěvujících modlitebnu. Zejména s ohledem na zaměření kamer a na stanovený účel zpracování bylo konstatováno, že prostřednictvím posuzovaného kamerového systému nedocházelo k nezákonnému zásahu do práva subjektů údajů na ochranu osobního a soukromého života.

Porušení zákona č. 101/2000 Sb. bylo zjištěno pouze u § 16 odst. 1 tohoto zákona, tj. předmětné zpracování osobních údajů nebylo oznámeno Úřadu. Vzhledem k tomu, že v době ukončení kontroly nebyl kamerový systém již v provozu, nebylo s kontrolovaným vedeno žádné navazující řízení.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola dodržování podmínek stanovených zákonem č. 101/2000 Sb. při provozování kamerového systému (Islámská nadace v Praze)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém