Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů společností zprostředkovávající pronájem osobních vozidel (společnost SmileCar a.s.)

 

Kontrola dodržování povinnosti aktualizovat databáze (Mamma HELP, z.s.)

 
 
 

Kontrola na základě stížností, jejichž předmětem bylo upozornění na obesílání potenciálních dárců se žádostí o příspěvek a s tím spojené zpracovávání, zejména aktualizace osobních údajů (zemřelých).

Kontrolou byly prověřovány povinnosti správce ve smyslu § 5 odst. 1 písm. c), (přesnost osobních údajů), § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování) a § 11 odst. 1 (informační povinnost) zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 11 odst. 1, tedy informační povinnosti, neboť subjektům údajů byla poskytována mylná informace spočívající v tom, kdo je zpracovatelem (změna jména obchodní firmy, neuvedené IČO) jejich osobních údajů. Vzhledem k tomu, že kontrolovaný přijal opatření k nápravě již v průběhu kontroly, nebyla uložena pokuta.

Kontrolní závěry vedly k provedení kontroly u dalšího subjektu, a to společnosti Prodialog, s.r.o., která je smluvním partnerem kontrolovaného.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém