Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola dodržování povinnosti aktualizovat databáze (Mamma HELP, z.s.) - archiv dokumentů

 
 
 

Kontrola na základě stížností, jejichž předmětem bylo upozornění na obesílání potenciálních dárců se žádostí o příspěvek a s tím spojené zpracovávání, zejména aktualizace osobních údajů (zemřelých).

Kontrolou byly prověřovány povinnosti správce ve smyslu § 5 odst. 1 písm. c), (přesnost osobních údajů), § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování) a § 11 odst. 1 (informační povinnost) zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 11 odst. 1, tedy informační povinnosti, neboť subjektům údajů byla poskytována mylná informace spočívající v tom, kdo je zpracovatelem (změna jména obchodní firmy, neuvedené IČO) jejich osobních údajů. Vzhledem k tomu, že kontrolovaný přijal opatření k nápravě již v průběhu kontroly, nebyla uložena pokuta.

Kontrolní závěry vedly k provedení kontroly u dalšího subjektu, a to společnosti Prodialog, s.r.o., která je smluvním partnerem kontrolovaného.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém