Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola dodržování povinností správce a zpracovatele při zabezpečení osobních údajů v rámci činnosti banky (Česká spořitelna, a.s. – podnět postoupen Městskou policií Brno) - archiv dokumentů

 
 
 

Kontrola byla zahájena na základě podnětu městské části, jejíž obecní strážník nalezl na nelegální skládce vyhozené dokumenty obsahující osobní údaje. Jednalo se listinné dokumenty vzniklé z běžné přepážkové činnosti banky.

Šetřením bylo zjištěno, že ztrátu dokumentů zavinili dva zaměstnanci společnosti, která pro banku zajišťuje ochranu a převoz finančních částek a dokumentů, a kteří nedodrželi základní povinnosti, které jim byly prokazatelně uloženy. Kontrolou bylo konstatováno, že tito dva pracovníci se dopustili porušení § 14, který upravuje odpovědnost zaměstnance, který zpracovává osobní údaje podle zákona č. 101/2000 Sb. Bylo zjištěno, že s oběma zaměstnanci rozvázala dodavatelská společnost pracovní poměr, jakmile zjistila ztrátu dokumentů a porušení povinností zaměstnance, a to ještě před zahájením kontroly.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola dodržování povinností správce a zpracovatele při zabezpečení osobních údajů v rámci činnosti banky (Česká spořitelna, a.s. – podnět postoupen Městskou policií Brno)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém