Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Přehled přestupků

 

Kontrola dodržování povinností správce osobních údajů při poskytování bankovních služeb (GE Money Bank, a.s.)

 
 
 

Kontrola se týkala tvrzení stěžovatele, dle kterého banka nerespektovala jeho vyjádření nesouhlasu se zpracováním jeho osobních údajů, konkrétně číslo mobilního telefonu a e-mailovou adresu. Tyto osobní údaje předal stěžovatel na základě požadavku banky při uzavírání smlouvy o úvěru. Banka tyto osobní údaje zpracovává ve smyslu § 5 odst. 2 písm. b), tj. zpracování osobních údajů bez souhlasu subjektu údajů, a to za účelem plnění smlouvy. Mimo tuto skutečnost stěžovatel poté, co písemně odvolal svůj souhlas se zpracováním těchto osobních údajů, je následně bance znovu předal při tzv. aktualizaci údajů o klientovi. Kontrolovaná společnost neporušila povinnosti správce osobních údajů.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola dodržování povinností správce osobních údajů při poskytování bankovních služeb (GE Money Bank, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém