Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola dodržování povinností správce osobních údajů se zaměřením na zabezpečení a na předávání osobních údajů klientů (ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB)

 
 
 
Na základě podnětu doručeného Úřadu, ve kterém stěžovatel uvedl, že jeho e-mailová adresa, na kterou mu byla zaslána nevyžádaná obchodní sdělení, mohla uniknout pouze ČSOB Pojišťovně, byla provedena kontrola dodržování povinností správce osobních údajů se zaměřením na předávání osobních údajů klientů třetím osobám a zabezpečení osobních údajů klientů ČSOB Pojišťovny dle § 13 zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou nebylo zjištěno, z jakého zdroje získaly čtyři společnosti (z nichž 2 sídlí mimo území Evropské unie), které stěžovateli odeslaly nevyžádané obchodní sdělení, jeho e-mailovou adresu. V rámci kontroly bylo dále u kontrolované osoby šetřeno plnění povinností dle § 13 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., a to včetně prověřování jednotlivých přijatých technicko-organizačních opatření v praxi, resp. přímo při činnosti kontrolované osoby. Kontrolou nebylo zjištěno porušení § 13 odst. 1 a 2 (zabezpečení osobních údajů) zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolou nebylo prokázáno, že by došlo k úniku osobních údajů stěžovatele u kontrolované osoby.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola dodržování povinností správce osobních údajů se zaměřením na zabezpečení a na předávání osobních údajů klientů (ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém