Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Finanční služby, pojišťovnictví > Kontrola zpracování osobních údajů bankou (UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.)

 

Kontrola kamerového systému na domě (fyzická osoba)

 
 
 

Předmětem kontroly byl provoz kamerového systému, resp. monitorování prostřednictvím kamery umístěné na domě. Jednalo se o typický sousedský spor řešený i Policií ČR. V daném případě šlo dle výsledku kontroly o zpracování nezbytné pro ochranu práv a právem chráněných zájmů dotčené osoby tj. kontrolované osoby prováděné bez souhlasu subjektů údajů.  

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb., a to ani v  případě, kdy kontrolovaná osoba zpřístupnila své příspěvky na Facebooku svým osmi nejbližším přátelům (tedy ne veřejnosti), mezi něž patřil v té době i stěžovatel, přičemž tyto videozáznamy smazala, jakmile byla o to požádána stěžovatelem, resp. sousedem.

Kontrolu řídil inspektor Petr Krejčí.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém