Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola plnění práv subjektů údajů (společnost UNIQA pojišťovna, a.s.)

 

Kontrola plnění práv subjektů údajů (společnost UNIQA pojišťovna, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo dodržování povinností správce osobních údajů při zpracování osobních údajů klientů a žadatelů o uzavření smlouvy s kontrolovanou společností, se zaměřením na právo subjektu údajů na přístup k osobním údajům dle čl. 15 nařízení (EU) 2016/679.

Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba neposkytla stěžovateli informace o zpracování jeho osobních údajů a jejich poskytnutí podmiňovala neoprávněnou podmínkou podání žádosti s ověřeným podpisem žadatele.
 
Kontrolovaná osoba výše uvedeným jednáním porušila povinnosti stanovené v čl. 15 nařízení (EU) 2016/679. 

Vzhledem k tomu, že kontrolovaná osoba závadný stav neprodleně napravila, Úřad neuložil opatření k nápravě a od uložení pokuty upustil.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém