Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola poskytování informací o pojištěncích (Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky) - archiv dokumentů

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností správce osobních údajů stanovených zákonem č. 101/2000 Sb., týkajících se poskytování informací o pojištěncích se zaměřením na plnění povinností vyplývajících z ustanovení § 13 odst. 1 a 2 (zabezpečení osobních údajů) zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolou bylo zjištěno porušení povinností dle § 14 zákona č. 101/2000 Sb., neboť zaměstnankyně kontrolované osoby v rozporu s vnitřními předpisy předala výpis z evidenčního listu pojištěnce neoprávněné osobě. Kontrolou bylo zjištěno, že na pobočku zdravotní pojišťovny se dostavila osoba, která se prokázala svým průkazem totožnosti, vyžádala si výpis z evidenčního listu pojištěnce na svého nezletilého syna a dále na svoji registrovanou partnerku. Prokázala se osvědčením o uzavření registrovaného partnerství. Teprve následně bylo zjištěno, že registrované partnerství bylo již zrušeno. Zaměstnankyně v rozporu se stanovenými postupy zaměstnavatele předala žadatelce požadovaný výpis. Zaměstnankyně byla potrestána dle pracovně-právních předpisů.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb. správcem osobních údajů.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola poskytování informací o pojištěncích (Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém