Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Zveřejnění obsahu informací poskytnutých letos na žádost dle § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Archiv informací poskytnutých podle zákona č. 106/1999 Sb. > Rok 2016 > Poskytnutí informace o správním řízení Úřadu ze dne 24. března 2016

 

Kontrola poskytovatele telekomunikačních služeb (Plus4U Mobile s.r.o.)

 
 
 

Předmětem kontroly vedené na základě stížnosti bylo dodržování povinností poskytovatele telekomunikačních služeb uložených zákonem tím, že v souvislosti s nabízením svých služeb získával nové zákazníky i prostřednictvím třetí osoby – zprostředkovatele.

Kontrolní orgán dospěl k závěru, že kontrolovaný subjekt tím, že zpracoval osobní údaje na základě neověřených osobních údajů získaných bez vědomí stěžovatelky, porušil povinnost uloženou správci osobních údajů v § 5 odst. 1 písm. c) a § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., tedy povinnost zpracovávat v souladu s legálním právním titulem.

Kontrolující inspektor uložil kontrolovanému jako opatření k nápravě zrušit neoprávněně uzavřenou smlouvu a zlikvidovat osobní údaje stěžovatelky.

Kontrolu řídil inspektor František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola poskytovatele telekomunikačních služeb (Plus4U Mobile s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém