Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Zveřejnění obsahu informací poskytnutých letos na žádost dle § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Archiv informací poskytnutých podle zákona č. 106/1999 Sb. > Rok 2016 > Poskytnutí informace o správním řízení Úřadu ze dne 24. března 2016

 

Kontrola použití osobních údajů pacientů pro účely volební kampaně (fyzická osoba podnikající)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo zpracování osobních údajů pacientů kontrolovaného, které kontrolovaný využil k vytvoření seznamu kontaktních údajů (jméno, příjmení a adresa), a to za účelem oslovení pacientů ve věci rekonstrukce Polikliniky Malešice a také ohledně kandidatury kontrolovaného ve volbách do Senátu PČR. Předmětný dopis byl zaslán cca 11 tisícům pacientů kontrolovaného. Kontrolovaný tedy využil osobní údaje zpracovávané v rámci zdravotnické dokumentace pro účel, který s původním účelem, k němuž byly předmětné osobní údaje shromážděny, již nesouvisí. Takový postup by tak byl možný, jak je uvedeno v § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb. věta druhá, jen za předpokladu, že by subjekt údajů (pacient) dal k takovému zpracování souhlas ve smyslu § 5 odst. 2 tohoto zákona. Takový souhlas nicméně kontrolovaný nepředložil, resp. ani netvrdil, že by jednal na základě souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Kontrolující proto konstatovali porušení povinnosti stanovené v § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb.

V souvislosti s uvedeným jednáním bylo s kontrolovaným zahájeno řízení o správním deliktu.

Kontrolu řídila inspektorka Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola použití osobních údajů pacientů pro účely volební kampaně (fyzická osoba podnikající)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém