Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola použití osobních údajů pacientů pro účely volební kampaně (fyzická osoba podnikající) - archiv dokumentů

 
 
 

Předmětem kontroly bylo zpracování osobních údajů pacientů kontrolovaného, které kontrolovaný využil k vytvoření seznamu kontaktních údajů (jméno, příjmení a adresa), a to za účelem oslovení pacientů ve věci rekonstrukce Polikliniky Malešice a také ohledně kandidatury kontrolovaného ve volbách do Senátu PČR. Předmětný dopis byl zaslán cca 11 tisícům pacientů kontrolovaného. Kontrolovaný tedy využil osobní údaje zpracovávané v rámci zdravotnické dokumentace pro účel, který s původním účelem, k němuž byly předmětné osobní údaje shromážděny, již nesouvisí. Takový postup by tak byl možný, jak je uvedeno v § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb. věta druhá, jen za předpokladu, že by subjekt údajů (pacient) dal k takovému zpracování souhlas ve smyslu § 5 odst. 2 tohoto zákona. Takový souhlas nicméně kontrolovaný nepředložil, resp. ani netvrdil, že by jednal na základě souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Kontrolující proto konstatovali porušení povinnosti stanovené v § 5 odst. 1 písm. f) zákona č. 101/2000 Sb.

V souvislosti s uvedeným jednáním bylo s kontrolovaným zahájeno řízení o správním deliktu.


Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola použití osobních údajů pacientů pro účely volební kampaně (fyzická osoba podnikající)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém