Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová činnost > Informace o kontrolách > Kontroly v minulosti - 2016 > I. pololetí > Nevyžádaná obchodní sdělení > Kontrola právnické osoby, která šířila obchodní sdělení (Česká síť)

 

Kontrola právnické osoby, která šířila obchodní sdělení (Česká síť)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností kontrolovaného subjektu poskytujícího službu informační společnosti, která spočívala v nabídce poskytování internetového připojení a televize. Tyto povinnosti vyplývají z § 7, který upravuje podmínky pro šíření obchodních sdělení podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Jedná se především o povinnost využívat podrobnosti elektronického kontaktu za účelem šíření obchodních sdělení pouze ve vztahu k uživatelům, kteří k tomu dali předchozí souhlas, pakliže se nejedná o zákazníky, pro něž platí tzv. princip opt-out. V rámci této kontroly doložil kontrolovaný subjekt výpisy z databáze registrovaných uživatelů, které obsahovaly registrované e-mailové adresy, datum a čas jejich registrace a dále také IP adresy, ze kterých byly registrace provedeny.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení § 7 zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová činnost > Informace o kontrolách > Kontroly v minulosti - 2016 > I. pololetí > Nevyžádaná obchodní sdělení > Kontrola právnické osoby, která šířila obchodní sdělení (Česká síť)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém